Meble skandynawskie do sypialni

Styl skandynawski wciąż jest w modzie! Praktyczny, estetyczny i prosty! Sprawia, że nasze wnętrza nabierają szczególnego charakteru, a jednocześnie jest dostępny praktycznie na wyciągnięcie ręki. Jeśli aranżujesz właśnie swoją sypialnię, z pewnością będzie on dla Ciebie dobrym rozwiązaniem – zwłaszcza, jeżeli lubisz stonowane barwy i proste rozwiązania.

Styl skandynawski to przede wszystkim biel, drewno i wyszukane dodatki. Wnętrza skandynawskie są bardzo jasne, jednak nie brak im przytulności. Klimat ten tworzą umiejętnie dobrane dodatki, które nie są dziełem przypadku, a elementami idealnie wpasowującymi się w aranżację. Urządzając sypialnię w skandynawskim stylu warto więc postawić na wyszukane tekstylia – narzuty, dywany, dywaniki, poduszki oraz koce. Stworzą one ciepłą, przytulną aurę.

Nie bez znaczenia są również meble. W skandynawskiej sypialni możemy postawić na meble w bieli. Nieocenione jest drewno bielone, jak również meble w płyty w białym laminacie. Jednak nie na wysoki połysk, a koniecznie w macie. Warto wybrać meble z litego drewna, bowiem styl skandynawski jest ukłonem w stronę natury.

Łóżko

Podstawowym meblem w sypialni aranżowanej na styl skandynawski jest duże, wygodne łóżko z naturalnego drewna, najlepiej obite skórą lub jedną z tkanin naturalnych charakterystycznych dla tej części świata. Mebel ten powinien się znajdować w centralnym punkcie pomieszczenie, a po obu jego stronach proste minimalistyczne szafki nocne z lampkami.

Szafa

Czymże byłaby sypialnia bez szafy? Jest ona obowiązkowym meblem w każdej sypialni. W tym wypadku warto pamiętać o skandynawskiej funkcjonalności i oszczędności przestrzeni. Dlatego też doskonałym wyborem będzie szafa wykonywana na wymiar, o prostej forma, minimalistyczna, a jednocześnie zapewniająca dużo miejsca. Warto więc zastanowić się nad zainwestowaniem w szafę wnękową na całej ścianie, wykonaną z naturalnego drewna lub płyty meblowej.

Toaletka

Lustra pełnią bardzo ważną rolę w skandynawskich wnętrzach. Optycznie powiększają i rozświetlają pomieszczenie, co jest niezwykle istotne w przypadku domów aranżowanych w tym stylu. W skandynawskiej sypialni nie może więc zabrakną toaletki. Jest to bowiem mebel tak prosty, iż po zamontowaniu lustra może posłużyć za biurko, do tego proste krzesło, jakie możemy spotkać w większości skandynawskich kuchni.